Hizmetlerimiz

PATENT VE FAYDALI MODEL

Bir Sınai Mülkiyet hakkı olan patent, sahibine buluşunu üretme, kullanma veya satma eylemlerini gerçekleştirmede belirli bir ülke sınırları içerisinde tekel olma hakkı sağlamaktadır. Bir buluşun patent haline gelebilmesi için belirli kriterleri sağlaması gerekir.

MARKA

Markalar, müşterileri eşi olmayan ürün ve hizmetlerinize yöneltecek yazı ve şekillerden oluşan işaretlerdir. Tıpkı kar taneleri gibi,  ilk bakışta sizinle benzer görünmeye çalışacaklar olacaktır.

COĞRAFİ İŞARET VE GELENEKSEL ÜRÜN ADI

Özel veya tüzel kişiler Coğrafi İşaret ve Geleneksel ürün adı koruması sahibi olamazlar, ancak bir bölgesel kalkınma derneği, belediye veya tarım kooperatifi vb. olarak bölgenize özgü ürünler için koruma elde edebilirsiniz.

LİSANSLAR

Fikri Mülkiyet haklarınızın paylaşılması/devir edilmesi ürün ve hizmetlerinizin yapacağı etkiyi artırmanın ve bu yol ile düzenli gelir elde etmenin bir yoludur. Bu durumda, hedefinize yönelik ihtiyacınızı karşılayacak ve vizyonunuzu etkin kılacak, uzmanlık ile tasarlanmış bir sürece ihtiyacınız olacaktır.

TASARIM

Tasarım ürününüzün görsel olarak algılanabilen özellikleridir. Bu ürününüzü benzerlerine göre cezbedici ve ayırt edici hale getirmenin bir yoludur. Bu hedef ile, ürününüzün özgün görsel özelliklerini Tescilli Tasarım veya Tescilsiz Tasarım olarak koruyabilirsiniz.

HUKUK

Tüm diğer haklar gibi, Sınai Mülkiyet hakları da uygun şekilde kullanıldığı ve korunduğu sürece etkili olmaktadır. Rakipleriniz Sınai Mülkiyet haklarınızın kaybına yol açabilecek eylemler gerçekleştirdiği zaman, anlaşarak veya hukuki yollar ile haklarınızı aramanız gerekmektedir.

ALAN ADLARI

Ürün/servisleriniz ile müşteriniz arasında Internet üzerinden bir arayüz oluşturan ağ adreslerine alan adı denilmektedir. Bir alan adı, tescilli bir marka ile birlikte benzerlerinin engellenmesini ve internetteki bulunabilirliğini garanti altına alabilmektedir.