Patent ve Faydalı Model

Patent size buluşunuzu üretme, kullanma veya satma eylemlerini gerçekleştirmede tescil edildiği ülke sınırları içerisinde belirli bir süre tekel hakkı sağlamaktadır. Ayrıca, diğer firmalara sizin belirlediğiniz koşullarda patenti kullanım hakkı verilerek lisans geliri elde edilebilmektedir. Bir buluşun patent alabilmesi için belirli kriterleri sağlaması gerekir.

Buluşunuzu Faydalı Model başvurusu yaparak da korumayı tercih edilebilirsiniz. Patent, ek şartlar gerektirmesinin yanında, daha maliyetli ve uzun bir süreçtir. Buluşunuzun konusu elverişli ise daha kısa koruma sürelerini hedeflemek veya kısa sürede hukuki süreç başlatabilmek için Faydalı Model korumasını tercih edebilirsiniz. Konusu elverdiği ölçüde her Patent başvurusu, Faydalı Model başvurusuna dönüşebilir ancak tersi her zaman söz konusu olmamaktadır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?

◦Buluşunuzun yaratabileceği farkı en yüksek düzeyde tutmak için sektörde geçirdiğimiz 20 yıllık deneyimden güç alıyoruz.

◦Buluşunuzun patent sürecini geniş bir bakış açısı ile tasarlıyoruz.

◦Bu amacı gerçekleştirmek için her yönü ile patentlenebilirlik/mevcut patent&faydalı model ortamı üzerine çalışmalardan ulusal/uluslararası patent başvuru işlemlerinin yürütülmesine, hak ihlali durumları ve lisans işlemlerine kadar çeşitli hizmetler sunuyoruz.

◦Araştırma ve geliştirme sürecinizin tüm aşamalarında sürekli bir adım önde olmanız ve emeğinizin en yüksek ticari değeri kazanması  için çalışıyoruz.

◦Haklarınızı ihlal edebilecek girişimlere karşı başvuru aşamasında önlem alınabilmesi için patent takibi yaparak, buluş üzerindeki hakkınızı koruyoruz.

◦Güncel patent verilerinin anlık takibini sağlıyor ve istatistiksel inceleme ile düzenli bir şekilde raporluyoruz, bu hizmet ile araştırma ve geliştirme çalışmalarınızda size geniş bir bakış açısı sağlıyoruz.