Marka Tescil Süreci

Marka

Marka Başvurusu

Marka Tescil Sürecinin resmi olarak ilk adımı TÜRKPATENT’e marka başvurusu yapmak ile başlamakta ve marka koruması başvuru tarihi itibariyle başlar.

Marka başvurunuz, faaliyetlerinize uygun olarak danışmanlığımız çerçevesinde önceden belirlemiş olduğumuz mal ve hizmet sınıfları kapsamında dosyalanır.

Marka başvurunuzun yapılmasını takiben, artık Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, bu marka başvurusu 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamındaki ret için mutlak nedenler çerçevesinde res’en incelenecektir. Sizlere, hem TÜRKPATENT uzmanlarının incelemesinde hem de sonrasındaki yayın sürecinde riskleri minimize etmek için danışmanlık vermekteyiz.

Marka Ön Araştırması

Marka başvurusu için belirlenen ibarelerin TÜRKPATENT nezdindeki başvuru sürecinde ve tescilli markalar arasında herhangi bir risk teşkil edip etmediğini belirlemek adına sizlere marka ön araştırma hizmeti sunmaktayız. Ön araştırma çalışması, faaliyetlerinize uygun olan mal ve hizmet sınıf listesi belirlenerek bu sınıflarda yapılmaktadır.

Ayrıca markanızın ayırt ediciliği ve tescil edilebilirlik kriterlerine uygun olup olmadığının da analizini yapmaktayız.

Marka, bir işletmenin mal veya hizmetlerini başka bir işletmeninkilerden farklı kılan, AYIRT EDİCİ işarettir. Marka aynı zamanda bir garanti işlevine sahiptir. Kaynak, üretici, reklam fonksiyonları ve üretimin kalitesi markadan anlaşılır. Kelimeler ve şekiller markayı oluşturur.

Marka ön araştırması, taklit riski altında olan veya bu riski teşkil eden markaları tespit ederek, bu risklerin aşılması sürecine rehberlik eden bir yol haritası gibidir.

Marka Tescili

Başvuru sürecini olumlu bir şekilde tamamlayan markaların tesciline karar verilir. Bu aşamada bütün noksan evrakların süresi içinde tamamlanması ve tescil harçlarının yatırılması gerekmekte olup, bu işlemler TÜRKPATENT ile resmi yazışmalar çerçevesinde takip edilmektedir.

Marka tescil aşamasında ya da tescilli olsun, tüm Marka Tescil Belgesi Sureti Düzenleme ve Marka Sicil Sureti Düzenleme talepleriniz de bu aşamada vekilliğimizce TÜRKPATENT’e sunulabilmektedir.

Marka Devir ve Lisans İşlemleri

Gayri maddi duran varlıklar olan Markalar devredilebilir veya inhisari/inhisari olmayan şekilde lisanslanabilir. Bu yolla kullanım hakkı vererek marka başvurusu ile gelir elde edilebilmektedir.

Hızlı Danışmanlık ve Sorgulama

  Ekibimiz ortalama 1 iş günü içerisinde sizlere dönüş sağlayacaktır.

  Marka Tescil Süreci

  Marka Tescil Sürecinin resmi olarak ilk adımı TÜRKPATENT’e marka başvurusu yapmak ile başlamakta ve marka koruması başvuru tarihi itibariyle başlar.

  Marka İtiraz İşlemleri

  Sınai mülkiyet haklarınızın ülkemizde ya da yurtdışında taklit edilmesi durumunda hukuki yardım sağlıyoruz.

  Marka Uluslararası İşlemler

  WIPO, EUPO nezdinde marka başvuruları, yurtdışında ulusal marka başvuruları, yurtdışı marka itirazları ve sair işlemlerde hizmet sunduğumuz gibi, WIPO PCT ve EOP başvuruları...

  Hukuki İşlemler

  Eskiye dayalı kullanımınız doğrultusunda, daha tescil ettirmediğiniz bir markanızın üçüncü kişilerce taklit edilmesi, ya da tescilli bir markanızın taklitlere karşı hukuki olarak mücadele etmesi için...

  Rakip Analizi-İzleme Süreçleri

  Ticaretin vazgeçilmezi olan rekabetin yansıdığı Sınai Mülkiyet yönetimi sürecinde geri kalmamanız için bülten takibi ve analizi hizmetlerimiz mevcuttur.

  Marka Eğitimleri

  Şirketinizin her biriminin Sınai Mülkiyet Haklarınızın korunmasında aktif rolünü sağlamak ve efektif hale getirmek amacıyla Sınai Haklar konusunda eğitimlerimiz mevcut olup, şirket bünyenizdeki Sınai Mülkiyetle ilgili departmanlarınız...

  Alan adları

  Ürün ya da hizmetinize ait web sitesinin ağ adreslerine alan adı denmektedir. Genellikle, adresler imla hataları veya benzer isimli adreslerin fazlalığı sebebi ile bulunamamaktadır.

  Marka Sınıflandırma

  Marka tescil sınıflarına marka kategorileri diyebiliriz. Marka tescili işlemleri yapılırken markalar bir kategoriye ayrılmaktadır. Bu kategoriler markaların nice sınıflarını belirtirler. Marka tescil sınıfları düşünüldüğü gibi kısa değildir.

  Pick a plan that’s right
  for you

  Waters his moveth seasons over Created appear greater dry air. Cattle set it night let i fruitful make our appear.

  Free

  Can't good light moved

  $ 0 / mo
  • Constant desire renewal
  • Very great whose
  • Of there whales very fly

  Premium

  Fourth divide were

  $ 39 / mo
  • Constant desire renewal
  • Very great whose
  • Of there whales very fly
  Want to get a free consultation? Contact us.

  İhtiyacınız Olan Herşey
  Marka Sahibinin El Kitabında!

  Binlerce markanın mülkiyetini ve değerini kazanmasını sağlamış bir takım tarafında bir araya getirilmiştir. Bu benzersiz e-book sayesinde değerli markaların kullandığı temel stratejiler en ince ayrıntısına kadar verilmiştir. Size kalan indirip bu eşsiz içerikleri hemen okumak olacaktır.